Поради психолога

 Потреба в безпеці – природня для людини, і говорити про свої відчуття  це також нормальна реакція.


1. Зверніться до дихотомії контролю – це поділ речей на підконтрольні нам і ті, на які ми не можемо вплинути. Слід продумати кілька алгоритмів дій для різних варіантів розвитку ситуації – це допоможе позбавитися панічної поведінки і додасть впевненості.
2. Не позбавляйте себе речей, які приносять задоволення, нехай навіть маленьке, та заспокоюють. Це може бути кава або читання книги.
3. Робіть фізичні вправи. Фізичне навантаження дозволяє виробляти більше серотоніну та сприяє кращому сну. Чим більше ми боїмося, тим більше витрачаємо ресурсу на подолання порогу тривоги. Хороший сон, ситість та фізичне навантаження – це запорука стресостійкості.
4. Дозуйте отримувану інформацію. Оберіть кілька офіційних джерел та ЗМІ, яким ви довіряєте, оцінюйте отриману інформацію тверезо і робіть паузи у процесі читання новин. Паузи на фізичну активність, їжу, хобі тощо.
5. А головне – не залишайтеся сам на сам із власними переживаннями. Якщо є така можливість, об’єднайтеся із сім’єю та рідними, діліться своїми почуттями і спільно слідуйте порадам 1-4.

Бережіть себе та близьких. Все буде добре!


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

АБЕТКА ПОРАД БАТЬКАМ

/Files/images/i_1_.jpg

А — аналізуйте, що дитина дивиться по телевізору чи в Інтернеті.
Б — будьте толерантними під час розмови з дитиною.
В — вас запитують — уважно слухайте, давайте відповіді.
Г — говоріть із дитиною у зрозумілій, прийнятній для неї формі.
Д — дивіться телевізор, читайте журнали разом із вашою дитиною.
Е — економте свій час і сили на вмовляння дитини прочитати якусь книжку чи подивитися певну передачу; напевно, їй це ще зарано — на все свій час.
Є — єдність поглядів, оцінок батьків у тому, що дивиться, читає, у що грається дитина на комп'ютері.
Ж — життя дитини не має обмежуватися телевізором, комп'ютером чи плеєром.
З — з розумінням ставтеся до телепрограм, які обирає дитина, зважайте на її вік, інтереси тощо.
І — ігри на комп'ютері заміняйте рухливими іграми надворі.
К — купуйте дитині тільки необхідне, не потурайте її забаганкам.
Л — любіть ваших дітей та приділяйте їм більше уваги.
М — мистецтво — це не лише телебачення, преса та Інтернет.
Н — не кажіть дитині: «Тобі ще рано це дивитися», — просто перемкніть канал на ту програму, яку можна дивитися разом із нею.
О — обговорюйте з дитиною побачене по телевізору.
П — поважайте думки дитини.
Р — радійте та сумуйте разом із дитиною в повсякденному житті, коли дивитеся чи обговорюєте телепередачу або книжку.
С — стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.
Т — творчий потенціал дитини розвивайте.
У — успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери в родині.
Ф — фарби та палітра кольорів у вашому житті нехай завжди сяє лише веселими барвами.
X — хай завжди дитина відчуває ваш інтерес до себе.
Ц — цікавтеся друзями дитини: запрошуйте їх до себе в гості, дізнавайтеся і про їхні захоплення, погляди на життя, про те, що вони читають, тощо.
Ч — частіше допомагайте дитині виконувати доручену справу, але не виконуйте її за дитину.
Ш — шум — це ворог здоров'я дитини.
Щ — щастя і радість дітей — у ваших руках.
Ю — юнацький вік — це найкращий період у житті дитини.
Я — якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, порядною, люб'язною, правдивою, ставилася до всіх із любов'ю, дотримуйтеся самі цих порад.

ПОРАДИ ПІДЛІТКАМ ВІД ПРАКТИКУЮЧОГО ПСИХОЛОГА

Поради підліткам від практикуючого психологаПідлітковий вік приносить багато проблем батькам і самим підліткам. Що відбувається з підлітком? Фізичні  зміни відбуваються в усіх системах організму. Основні зміни - в ендокринній системі: активно працюють гормони, що відповідають за всі функції, починають вироблятися нові, що відповідають за статеву функцію організму. Під впливом цих гормонів відбуваються зміни в серцево-судинної системі, дихальної, травної, кістково-м'язової.

Найсильнішим змінам піддається нервова система підлітка: змінюються емоційні, поведінкові реакції, підліток може стати більш агресивним, нестриманим, або навпаки замкнутим, образливим, слізливим. Всі ці зміни видно близьким людям, і завдання цих людей допомогти підлітку з ними впоратися!

Краще за всіх допомогти порадою підліткам може практикуючий психолог. Підлітковий вік починається і проходить у всіх по-різному Прийнято вважати, що у дівчаток перехідний (підлітковий) вік починається в 12-13 років, у хлопчиків в 14-15 років, закінчується до 17-18 років. За фактом у кого-то він може початися в 11 і насилу завершитися до 20, ці процеси індивідуальні, як і поради підлітку від практикуючого психолога:

  • Для фізичного розвитку важливо, щоб підліток добре харчувався
  • Намагайтеся, щоб підліток більше часу проводив на свіжому повітрі, тут важливо, щоб  не на лавці з пивом, а з друзями в лісі, на спортивному майданчику, лижах і т.д.
  • Також важливо займатися фізичним розвитком підлітка: і юнакам і дівчатам корисні будь-які фізичні навантаження, басейни один з одним і батьками, заняття в секціях, порівняння своїх можливостей з можливостями батьків (що і батькам, до речі, теж корисно.

Психічний стан підлітка стає неврівноваженим: «грубить», «все заперечує», «не слухається», «обманює», «нічого не хоче», «мовчить» і т.п.

Іноді ж дитина росла, росла і раптом «збунтувалася»

Шановні батьки,  питання до Вас: «Чим Ви можете допомогти?»

Звертайтеся до досвідченого фахівця. Практикуючий психолог  і поради підлітку дасть, і  батьків заспокоїть, і в проблемі розбереться.

  • Намагайтеся створювати сприятливе оточення для  дитини: не кричіть, будьте спокійні і врівноважені самі.
  •  Розповідайте про те, які пустощі творили самі, як вели себе Ваші батьки.
  • Відкрито і чесно говоріть  про проблеми (двійки, прогули, рвані штани, шкідливі звички) - показуйте, що Ви переживаєте, що готові допомогти, пропонуйте варіанти, пояснюйте, якщо карайте, то зрозуміло для підлітка.

Пам'ятайте, що поради підліткам від практикуючого психолога краще сприймаються на індивідуальних консультаціях















Немає коментарів:

Дописати коментар

днією з найдавніших професій у світі є професія "Кухар". До речі, вона досі залишається актуальною і на ринку праці. В рамках про...